Teknoloji

Yapay Zeka Yine “Yok Artık!” Dedi ki: Bu Kez Herhangi Bir Fotoğrafı Saniyeler İçinde Videoya Dönüştürdü!

Geçtiğimiz Ocak ayında hayatımızda yer edinmeye başlayan yapay zeka araçları her geçen gün gelişmeye ve yeteneklerine yetenek katmaya devam ediyor. Özellikle görsel tabanlı programların bizi her seferinde büyülediğini söyleyebiliriz. Bu programlar arasında Runway Gen-2 bir eleman oluşturmuş ve bir imaj üzerinden özgün ve eşsiz bir imaj yaratmayı başarmıştır. Detaylar burada…

Kaynak:https://twitter.com/ozan_sihay/status…

Gelişen yapay zeka teknolojisi ile bir yazı veya görsel üzerinden yeni bir orijinal fotoğraf oluşturmak adeta çocuk oyuncağı haline geldi.

Öyle ki piyasadaki birçok yapay zeka aracı, küçük bir metin kesiği ile saniyeler içinde mükemmelliği yaratabiliyor. Peki görüntü tarafında işler nasıl?

Şimdilik bu soruya cevap verebilecek tek bir program var. Ünlü görsel tabanlı yapay zeka aracı Runway Gen-2, tek bir görüntü üzerinde benzeri görülmemiş bir biçimde görüntü oluşturma yeteneğine sahiptir.

Kullanıcılar, platformda bulunan “Image to Video” aracı ile istedikleri fotoğrafı dakikalar içinde yaratıcı ve dengeli görüntülere dönüştürebiliyor.

Hala küçük adımlarla ilerleyen yeni teknoloji büyük başarılar elde etse de oluşturduğu bazı içeriklerde hatalar olduğunu belirtmekte fayda var.

İşte Midjourney’den AI imzalı birkaç çizimin Gen-2 görüntüleri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu