Haber

Portekiz Dışişleri Bakanı İsrail’den Gazze’yi bombalamayı bırakmasını istedi

Portekiz Dışişleri Bakanı Jose Gomes Cravinho, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği bombalı saldırılarda ikisi çocuk 3 Portekiz vatandaşının ölmesinden üzüntü duyduğunu belirterek, İsrail’den Gazze’yi bombalamayı bırakmasını istedi.

Cravinho, Portekiz basınına yaptığı açıklamada, İsrail’in 15 Kasım’da Gazze Şeridi’nin güneyinde gerçekleştirdiği bombalı saldırıda iki Filistinlinin yanı sıra Portekiz vatandaşı iki çocuk ve bir babanın hayatını kaybettiğini duyurdu. .

Cravinho, Portekiz hükümeti olarak “Gazze’deki bombalı saldırıda 3’ü Portekizli toplam 5 kişinin ölmesinden üzüntü duyduklarını” belirterek, bu olaydan dolayı “memnuniyetsizliklerini Türkiye’ye ilettiklerini” kaydetti. İsrailli mevkidaşı (Eli Cohen) telefonda.

Cravinho, İsrail Dışişleri Bakanı Cohen ile yaptığı görüşmede de “Bu bombalamaları artık durdurmalısınız” dedi. O da söylediklerini söyledi.

Öte yandan Portekiz Dışişleri Bakanlığı bugün yaptığı yazılı açıklamada, Gazze’deki 2 Portekiz vatandaşı ve 6 aile üyesinin de aralarında bulunduğu toplam 8 kişinin bugün Refah Sınır Kapısı’ndan Mısır’a geçtiğini duyurdu.

Portekiz’de ikamet eden Filistinli bir kadının Gazze’de kalmayı tercih ettiği bildirildi.

Öte yandan İspanyol hükümeti, 16 Kasım’da İspanyol-Filistin vatandaşları ve aile üyelerinden oluşan 67’si çocuk 139 kişiyi Gazze’den Madrid’e getirdi.

haber-beyagac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu