Haber

Mehmet Balık: Deprem Bölgelerinde Göreve Çağrılan Kamu Çalışanlarının İhtiyaçları Acil Olarak Karşılanmalıdır

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Deprem bölgelerinde görev yapan kamu çalışanlarının görevlerine dönmeleri, barınma, beslenme ve güvenlik sorunları yaşarken zor şartlar ve hayati tehlike altında yaşamaları anlamına geliyor. deprem bölgesinde görev yapan kamu çalışanlarının barınma, gıda ve güvenlik gibi hayati ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanması gerekmektedir.

Mehmet Balık, bugün yaptığı yazılı açıklamada, deprem bölgesinde görev yapan kamu çalışanlarının valilik kararıyla göreve çağrıldığını hatırlattı. Kamu çalışanlarının artık barınma, beslenme ve güvenlik sorunları çözülmeden görevlerine dönmelerinin hayati tehlike altında çalışmak anlamına geldiğini belirten Balık, şunları kaydetti:

“Deprem bölgelerinde görev yapan kamu çalışanları valilik kararı ile görevlerine geri çağrıldı. Valilik kararında görüldüğü üzere kolluk kuvvetleri, sağlık hizmetleri ve 112 acil çağrı merkezi hizmetlerini yürüten çalışanlar ve diğer çalışanlar , yasal izinli olanlar hariç, 21.02.2023 tarihi itibariyle normal fazla mesaiye geçmiştir.

Barınma, beslenme ve güvenlik sorunu tam olarak çözülmemişken, deprem bölgelerinde görev yapan kamu çalışanlarının görevlerine dönmeleri zor kurallar ve hayati tehlikeler altında yaşamaları anlamına geliyor. Hiç şüphesiz hiçbir kamu çalışanı görevini yapmaktan çekinmeyecektir. Ancak bölgesel kurallar dikkate alındığında hayati ihtiyaçlarını karşılamadan kamu kurumlarındaki görevlerini yerine getirmeleri mümkün değildir. Valilikler, deprem bölgesinde görev yapan kamu çalışanlarının barınma, gıda ve güvenlik gibi hayati ihtiyaçlarını acilen karşılamalıdır.

pervariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu