Yaşam

Güldür Güldür’ün Gözlerimizi Dolduran, Kalbimize Dokunan 29 Ekim Krokisi Sizi Çok Etkileyecek

Ekranların en sevilen komedi programlarından biri olan Güldür Güldür, milli bayramlara özel anma skeçleri yazmayı da ihmal etmiyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümüne özel olarak tüyleri diken diken eden skeçle ekrana çıkan ekip, hem stüdyodaki hem de ekrandaki izleyicileri gözyaşlarına boğdu. Ali Sunal da sahnede kendine hakim olamadı…

Sosyal olaylardan asla bahsetmeyen ve özel günlerde skeçlere de yer veren Güldür Güldür grubu, 29 Ekim için hazırladıkları skeçle hepimizi gözyaşlarına boğdu.

İlgili Makaleler

SHOW TV’de yayınlanan Güldür Güldür, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. yılına özel hazırladığı bölümüyle hepimizi duygulandırdı. Bölümün sonunda oyuncular teker teker sahneye çıkarak konuşmalarıyla gözlerimizi doldurdu.

Cumhuriyetin nasıl ve hangi koşullar altında kurulduğunu anlattıkları skeçte söyledikleriyle ekrana ve izleyenlere dokunan grup, ağlamamak için kendini zor tuttu.

‘Cumhuriyet 1 günde ilan edildi. Ama 1 günde kurulmadı. Maraş’ta, İzmir’de, Antep’te, İnönü’de, Kars’ta, Dumlupınar’da, Çanakkale’de… Her cephede binlerce yurtsever hayatını kaybetti. Üstelik hiç düşünmeden, gözünüzü bile kırpmadan. Onlar bu bedeli öderken bizim de Cumhuriyeti koruyacağımızdan emindiler. Çünkü Cumhuriyet bir ödüldür. Narin, narin ve çok değerli bir ödül. Bu yüzden onunla ilgilenmemizi istediler. ‘Ne pahasına olursa olsun biz de onlar gibi Cumhuriyeti koruyacağız.’

Sahnede izleyiciler gibi oyuncular da gözyaşlarını tutamadı.

Konuşmaları sırasında duygulandığı görülen Ali Sunal, sonunda Atatürk’ün portresinin sallanmasıyla gözyaşlarına hakim olamadı.

“Biz de onlar gibi ‘O’nun peşinden gideceğiz.”

İşte Güldür Güldür’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl özel skeci:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu