Haber

Cumhurbaşkanlığı’ndan Bolu’ya heykel izni reddi!

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın heykel yapma teklifini reddetti.

Haberi, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü’nün Bolu Belediyesi’ne gönderdiği yazıyı sosyal medya hesabından paylaşarak duyurdu.

“İHTİYACI OLAN VATANDAŞLARA HEYKELİN MALİYETİ KADAR VERİN”

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın imzasıyla Bolu Belediye Başkanlığı’na gönderilen yazıda, “Cumhurbaşkanımız heykelin bedeli kadar bir meblağın Bolu’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verilmesine karar verdi.”

https://twitter.com/fahrettinaltun/status/1669717500257239043

Söz konusu yazıyı sosyal medya hesabından paylaşan İrtibat Lideri Fahrettin Altun, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesinde siyasi ilke ve değerlerin ayaklar altına alındığı bir muhalefet ortamının yaşandığına dikkat çekerek, “Bolu’yu görüyoruz. Belediye Başkanı bu muhalefet ortamında “sözünü” tutma çabası içindedir: “Ancak Cumhurbaşkanımızın aziz milletimizin imkan ve imkanlarıyla kendi heykelini yapmasına karşı olduğunu belirtmek isteriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 85 milyon vatandaşımız için ulaşımdan sağlığa, eğitimden iktidara her alanda ülkemizi eşi benzeri olmayan hizmet ve çalışmalarla buluşturan vizyonu aziz milletimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. “Seven yorulmaz” diyerek hizmet yolunda ömrünü milletine adayan Sayın Cumhurbaşkanımız, her zaman yüce milletimizin gönlünde ve duasında yer almayı başarmıştır. Bu bir işaret olacak. Onun bu eserleri ve hizmetleri aynı zamanda Türk Asrının güçlü alt yapısını da oluşturacaktır” dedi.

haber-nilufer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu