Haber

Avrupalı ​​İş Adamları, Çin ile İşbirliği Yaparak Potansiyellerinden Yararlanmak İstiyor

Çin pazarında işbirliği arayan bazı Avrupalı ​​iş adamları, Çin’in ekonomik toparlanmasının büyüme için büyük umutlar getireceğini söylüyor.

Çin, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,5’lik bir büyüme oranı yakalayarak birçok finans kuruluşunun önceki varsayımlarının da üzerine çıktı.

SES 1 (İngilizce): TOMASZ SZYPULA, PTAK Varşova Fuar Yönetim Komitesi Lideri:

“Çin pazarı, Çin ekonomisi hızla büyüyor. Aynısı ülkemiz için de geçerli. Bu yüzden pandemi döneminden sonra ilişkilerimizi yenilemek, yeniden birlikte çalışmaya başlamak, Çin ve Polonya ekonomisini güçlendirmek için en iyi zaman olduğunu düşünüyorum.” Harika.

Her iki tarafta da sadece daha güçlü ilişkiler kurmak ve geliştirmek için değil, aynı zamanda birlikte iş yapmak için de potansiyel görüyorum.”

SES 2 (Macarca): ERNO PETO, Macaristan-Çin EkonomiOda Lideri:

“Çin’in açılımı sadece Çinliler için değil, aynı zamanda dünya ve küresel ekonomi Ayrıca birçok yönden çok önemlidir. Aynı zamanda, Avrupa-Çin ilişkilerine ilgi duyanlar, Çin’in GSYİH’sının 2023’te yüzde 4,5’in üzerine çıkması durumunda, bunun Avrupa Birliği ekonomisindeki GSYİH büyümesinin yüzde 0,5’ini oluşturacağını açıkça belirtti.”

SES 3 (İngilizce): SILVA STIPIC KOBALI, Hırvatistan Ekonomi Odası İşletmeyi Uluslararasılaştırma Merkezi Direktörü:

“Pandemi sonrasında iki ülke arasındaki iş birliğinin yoğunlaşmasından son derece mutluyuz. Her iki ülke şirketlerinin iş birliği yapması için yeni yollar ve fırsatlar arayacağız ve İktisat Odası da ek bilgi sağlamak için zemin hazırlıyor. ve iş adamları arasında bağlantılar kurulmasına yardımcı olun.”

SES 4 (İngilizce): Fransa’nın Saint-Gobain Kümesi CEO’su BENOIT BAZIN:

“Çin bizim için hızla büyüyen bir pazar ve ekonomi. Yani çok fazla enerji, çok fazla yetenek var. Bu bana gelecek için çok güven veriyor. Bu yüzden Çin ekonomisinin sadece 2023 için değil, önümüzdeki on yıl boyunca da büyümeye devam edeceğine dair bir his var içimde. “

xinhua HaberlerAjans muhabirleri Pekin’den bildiriyor.

(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Yeni

seydiler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu