Haber

5 şehre 2,5 milyon Euro hibe!

İSTANBUL (İGFA) –Geçtiğimiz ay online tanıtım toplantısı gerçekleştirilen ve toplam 2 milyon 592 bin Euro hibenin verileceği program kapsamında uygulama illerinde yüz yüze bilgilendirme toplantıları tamamlandı.

ICMPD (Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi) tarafından uyum içinde yürütülen ENHANCER Projesi kapsamında davet edilen İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programına en az 1 yıl önce kurulmuş kooperatifler ve kooperatif birlikleri başvurabilir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile

40 bin ile 200 bin avro arasında hibe desteği verilecek program kapsamında kadın kooperatiflerine öncelik verilecek. Daimi Savunma altındaki Suriyelilerin, kadınlarımızın ve gençlerimizin kayıtlı istihdamını hedefleyen başvurular da yeniden önceliklendirilecektir.

Hibe programına başvurmak isteyen kooperatif ve kooperatif birlikleri 25 Ağustos 2023 tarihine kadar başvurabilir ve https://enhancerproject.com/istihdam-yaratma-odaklı-kooperatif-hibe-programi-2-hibe-cagrisi adresinden detaylı bilgi alabilirler. /.

sariz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu